Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

Camilkebir Mah. Horhor Sok. Tekiner Apt. No:9
Orhangazi / Bursa

İletişim
bize ulaşın

Pztsi - Cuma 09:00 - 19:00
Ctesi: 15:00 Pazar Kapalı

Makale Türleri Nelerdir?
Bilgi Verici: Tamamen bilgi odaklı şekilde hazırlanan içeriklerdir. Bilgi verici şekilde konu hakkında okuyucuyu bilgilendirecek bir yapıda hazırlanmalıdır.

3. Kişi Ağzından: Makalenin tarafsız olarak, yazarın bizzat şahit olmadığı bir anlatım uygulanmaktadır.

Haber Niteliğinde: Haber odaklı bir anlatım sergilenir. Ne oldu? Ne zaman oldu? Olayın kahramanları kimlerdir? gibi sorulara alt başlıklar ile cevap vermelidir.

Hizmet Tanıtımı: Firma ağzından bir anlatım şeklidir. Hizmet tanıtımında hizmetin detayları, özellikleri, süreçleri, sağladığı etki gibi konulara değinilmesi makaleyi zenginleştirir.

Kategori Açıklaması: Kategori hakkında genel bilgiler verilir. 3. kişi ağzından yazılır. Kategorinin durumu, avantajları, son trendleri, kullanıcı profili gibi bilgiler aktarılabilir.

Site Tanıtımı: Sitenin çıkış noktalarının belirlenerek sağladığı avantajlar aktarılır. Genellikle 3. kişi ağzından yazılır. Alt başlıklar ile özelliklerine dikkat çekilir.

Ürün Açıklaması: Ürün odaklı bir anlatım kullanılmalıdır. Ürünün öne çıkan özellikleri, sağladığı avantajlar 3. kişi ağzından makaleye aktarılır.
 

Yorumlar ( 6 )

Arzu Ö.

herhangi bir konu hakkında mizahi bir anlatım yapılabılırmı

Yazkazan

Mizahi anlatımlar işin türüne, özellikle de açıklamasına göre kullanılmalıdır Arzu hanım, bazı işlerde mizahi anlatım kesinlikle kabul edilmemektedir. Bundan dolayı işin açıklamasında istenmediği zaman kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Betül M.

Bu sayfanin istedigi gibi Örnek bir makale nerede bulabilirim

Yazkazan.net

Merhabalar Betül Hanım, gerekli eğitim videolarımız yakında sizlerle olacaktır. Takipte kalın.

Abdulrazaque M.

Merhaba Yazacağımız makaleleri yabancı diller kullanabiliyor muyuz? Eğer kullanacaksak hangi diller kabul edilmektedir? ilginiz için teşekkür ederim.

Yazkazan.net

Merhabalar, sadece Türkçe makalelerle hizmet vermekteyiz.

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol