Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

Camilkebir Mah. Horhor Sok. Tekiner Apt. No:9
Orhangazi / Bursa

İletişim
bize ulaşın

Pztsi - Cuma 09:00 - 19:00
Ctesi: 15:00 Pazar Kapalı

Makale Özgünleştirme Nasıl Yapılır
Makale özgünleştirme yapmak size verilen bir metnin özgün / benzersiz hale getirilerek aynı bilgileri aktarmasını sağlamaktır. Örneğin aşağıda size 1 paragraflık metin verilmiş ve bunu özgünleştirmeniz istenmişse okuyarak tekrar yorumlamanız gerekmektedir.

Verilen Metin:

Evde bir tavşanın tamamen serbest gezmesi için evin çok iyi izole edilmiş olması gerekir. Eğer bu yapılmamışsa tavşan kemirmemesi gereken eşyaları kemirecek (halı, mobilya kenarları ve kablolardan kaçışınız yok), hem eşyalara zarar verecek, hem de kendi sağlığını riske atacaktır. Bu yüzden tavşanın evde yüzde yüz serbest gezinmesi önerilen bir şey değildir. Evde özgürce dolaşan bir hayvan isteniyorsa tavşan bunun için iyi bir seçim değildir.

Sizin Yazmanız Gereken:

Tavşanı evde beslemek istiyorsanız evinizin içinde buna göre bazı işlemler uygulamanız gerekmektedir. Aksi taktirde tavşanın kemirme alışkanlığı devreye girerek mobilya ve kablo gibi eşyaları kemirmeye başlayarak hem kendisine hem de size zarar verecektir. Tavşanların yaşam alanları doğaya uygun olduğundan ev içerisinde tavşanın beslenmesi pek uygun olmayabilir. Eğer ki ısrarla beslemek isterseniz mobilyaların ayaklarına özel korumalıklar yapmanız dahi gerekebilir.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gördüğünüz gibi yukarıda verilen bir paragrafı özgünleştirerek aynı bilgileri farklı kelime ve cümleler ile okuyuculara aktardık. Eğer ki birebir olarak verilen paragraftaki cümleleri kullansaydık arama motorlarında kopya olarak gösterecekti fakat kendi yorumumuz ile tamamen özgün hale getirdik. Bu süreçte dikkat ettiğimiz faktörler ise;

- Önce okuyarak anlama, ardından yorumlayarak benzersiz hale getirme
- Doğru bilgi aktarma
- Bilginin benzersiz olduğunu kontrol etme

Eğer ki yazdığınız paragrafta verilen paragrafa oranla yüksek benzerlikler olduğunu düşünüyorsanız cümleleri alarak Google’da aratabilir özgün olduğundan emin olabilirsiniz.

Cümleleriniz eğer özgün değil ise bu şekilde;

http://prntscr.com/bryi3w (Birebir kullanılan kelimeler kalın olarak işaretlenmiştir.)

Cümleleriniz özgün ise bu şekilde görebilirsiniz.

http://prntscr.com/brylso (Gördüğünüz gibi benzersiz olduğundan dolayı kalın olarak birebir arama sonuçlarında görünmemektedir.)

Yorumlar ( 15 )

Fatma E.

Evinizde bir tavşan mı beslemek istiyorsunuz! O zaman bazı değişikliklere hazır olun.Tavşanın kablolardan başlayarak bütün eşyaları kemirmesi an meselesi.Doğası gereği kemirgen bir hayvan olması nedeniyle ev ortamına uyum sağlaması zor olacaktır.Tercihinizi daha evcil bir hayvandan yana yapmanız sizin ve eşyalarınız açısından daha sağlıklı gibi görünüyor.

Yazkazan.net

Evet Fatma hanım, örnek anlaşılır olması için yarı özgünüdür. Sizin verdiğiniz örnek 100% özgündür. Makale yazımında en çok dikkat edilmesi gereken konuda özgünlüktür.

Emrah A.

Güzel açıklamışsınız, elinize sağlık.

Semih Ş.

örnekte verilen görsellerin ikisi de aynı.. bunun dışında güzel bir anlatım olmuş teşekkürler :)

Gürkan Ö.

Verilen adreslerin ikiside ilk adrese çıkıyor. Kontrol etmenizi rica ediyorum.

Yazkazan.net

Bilgilendirme için Teşekkür ederiz, linkler düzeltildi.

Pınar D.

Çocukken hep bir tavşanım olsun istemiştim.Nerden bilirdim ki bu sevimli küçük yaramazın evdeki kablo mobilya vb..ne varsa kemirip sevimli sevimli sağda solda dolaşacağını...Meğer tüm evi onun kemiremeyeceği şekilde sağlama almak gerekiyormuş.Özel korumalıklar gibi...Tavşanım olunca anladım tüm bu gerçekleri. Velhasıl evde tavşan beslemek kemirme özelliğinden dolayı pek de doğru bir karar değilmiş.Bırakın kırlarda kemire kemire özgürce yaşasın sevimli hayvan.. .Siz de evde serbest dolaşması sakınca yaratmayacak evcil bir hayvan tercih edin.

Mehmet E.

Tavsanlar kemirgen memeli hayvanlar grubundan oldugu icin, fareler gibi durmadan birseyler kemirmeyi severler. Yuvalarini topragi oyarak yaparlar, oraya yavrularlar. Besin aramaya gittiklerinde yuvalarinin ustunu toprakla orterek dusmanlarindan korurlar. Bu hayvanlari tabiattan koparip ev ortaminda tamamen serbest yasamaya alistirmak icin evde epey degisiklikler yaparak esyalarimizi guvenceye almaliyiz. Ev esyalarimizi tavsanlarin kemiremeyecegi materyallar ile kapliyarak Guvenilir duruma getirmeliyiz.

Mahir K.

Sırf tavşan etrafı kemirmesin diye gezecegi yer, izole edeceğime büyük tavşan alıp tavşanı kesip yemek en mantıklısı :) burdan çok güzel anlam çıkar, anlam çıkarabilene tabi sağlıcakla :)

Arzu M.

merhaba arkadaslar.ben tam dun 3 makale yazdim iade etdim,ama hic bir yanit yok,onaylanip onaylanmadigini nereden bile bilirim

Yazkazan.net

Merhaba Arzu hanım "iade etmek" işi istemediğinizi belirten bir cümledir. "iade et" butonuna takladığınızda işiniz kayıt edilmez iade edilir. Bunu yerine işi yazdıktan sonra "kaydet" butonuna tıklamasınız.

Bahar G.

Kemirmesi gereken tek seyin havuç olduğunu dusunuyorsaniz yaniliyorsunuz. Eğer ayni mekanda yaşayacaksaniz surprizlere hazir olun. Çünkü tavşanlar dislerine göre ne bulurlarsa kemirmeye bayilirlar. Hele ki söz konusu olan mükemmel iscilikle yapilmis mobilyalarla donatilan salonunuz ise bir daha düşünün derim. Ya kemirilmis mobilyalar ya da bahçede hoplayıp zıplayan mutlu dostlar?

Müjgan G.

Bir sabah gözlüğünüzün plastik yerlerinin diş izleriyle karışmış olup gözlüğünüzün kullanılmayacak halde olduğunu görürseniz bilin ki geçen haftalarda aldığınız tavşanınız iş başındadır.Evet doğru duydunuz... Olması gereken yerde olmayıp olmak istediği yeri arayan bir hayvan için bu gayet normaldir. Tavşanlar hareketli ve fazla alanlarda koşturmayı seven canlılardır.Ortalama olarak 120 m2'lik bir alanda kısıtlarsanız sizin başınıza bela olabilirler.Kemirgenlik yapılarıyla dokunulmasına dahi izin vermediğiniz eşyalarınız yine bir sabah kalktığınızda kemirilmiş halde bulabilirsiniz.

Ibrahim H.

verdiğiniz örnekler özgünlüğü tam anlamıyla tarif etmiş begendim :)

İsak C.

Evde tavşan beslemek... Üstünde 5 kez düşünülmesi gereken bir konu. Şunu dediğinizi duyar gibi oluyorum" Neden ya.. Ne güzel; Sessiz uysal ve çok şirin bir hayvan. Hem havucu çok sevdiğini de biliriz." Ama evde onun sevebildiği daha neler olabilir. Dişleriyle kemirip yok edeceği, eriteceği ve bu olayların arkasında daha ne sorunların çıkabileceği; her an bir trafik tabelası gibi Dİkkat!! diye uyarmalı....

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Kategoriler

Son Yazılan Yazılar

Popüler Yazılar

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol