Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

Camilkebir Mah. Horhor Sok. Tekiner Apt. No:9
Orhangazi / Bursa

İletişim
bize ulaşın

Pztsi - Cuma 09:00 - 19:00
Ctesi: 15:00 Pazar Kapalı

Bilgi Verici Makale Nasıl Yazılır?
Oluşturulan her makale bir amaca hizmet etmektedir. Bilgi verici makaleler de konu hakkında okuyucuyu doyuracak bilgiler içermektedir. Örneğin “Vinç Nasıl Kiralanır?” başlıklı bir makale yazacaksanız okuyucunun makalenizi okuduğunda vinç kiralayabilecek, süreçleri bilecek bir teknik bilgiye sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer ki bu konu hakkında bilgi verici makaleler yazacak kadar bilginiz yok ise öncelikle arama motorlarından araştırma yaparak hem öğrenip hem de öğrendiklerinizi okuyucuya aktarabilirsiniz.

Bilgi verici makaleleri diğer makalelerden ayıran faktörler;
- Tamamen konu hakkında bilgi vermelidir.
- Süreçlerden bahsedilmelidir.
- Dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedilmelidir.
- Kelime kalabalığından uzak durulmalıdır.
- Değerli ve teknik açıdan yeterli bilgiler içermelidir.
- Herkesin bildiklerinden ziyade kimsenin bilmediği noktalar yakalanıp sunulmalıdır.

Yukarıdaki faktörler daha kaliteli içerikler üretmenize yardımcı olacak ipuçlarıdır.

Yorumlar ( 27 )

Sümeyye

Süper bir açıklama ama nasıl makale yazmaya başlayacağımı da açıklamasının bende sevinseydim ne kadr güzel olurdu

Yazkazan.net

Merhaba Sümeyye hanım, gördüğümüz kadarıyla yazmaya başlamışsınız ancak diğer arkadaşlarımıza örnek olması için cevaplamak istedik. Giriş yaptıktan sonra sistemde sol üst bölümde yer alan "Yazmaya başla" butonuna tıklayıp, işler arasından istediğiniz işi alarak yazmaya başlayabilirsiniz.

Habil

Bilgi makaleleri genellikle hangi konular uzerine yazilmalidir

Yazkazan.net

Yazılması gereken konuyu işin başlığı veya anahtar kelimeler belirlemektedir.

Emrah A.

Süreçlerden bahsedilecek olması, kimsenin bilmediği noktalar üzerinde önemle durulması aklıma gelmeyen, güzel ayrıntılardı. Teşekkürler.

Yazkazan.net

Yardımıcı olmamızı istediğiniz başka konular da var ise, yardımcı olmak isteriz.

Salih A.

Aydınlatıcı bilgiler.

Yazkazan.net

Teşekkür ederiz Salih Bey

Yasemin K.

BİZE EĞİTİM OLARAK SUNULAN BU YAZILAR DA BİRER MAKALE ÖRNEĞİ OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

Yazkazan.net

Örnek makaleler isteğiniz doğrultusunda yakın bir süre içerisinde sisteme eklenecektir Yasemin hanım.

Beyza N.

merhaba bir sorum olacaktı tam olarak nasıl para kazanacağım her makale yazdığımda 1. 25 tl yazıyor bu 1 tl 25 kuruş anlamına mı geliyor eğer öyleyse nasıl yüksek bir para kazanacağım

Yazkazan.net

Öncelikle makale yazma işini normal mesaisi olan bir iş olarak görmeniz gerekmektedir. Şu an aramıza yeni katıldığınız için gördüğünüz makalelerin kelime sayıları aynıdır. Ancak ilk 2-3 makaleniz onaylandıktan sonra normal sürece dahil olacaksınız ve işlerde gördüğünüz kelime sayıları değişecektir. Kendi işiniz gibi çalıştığınızda günde 10 - 20 makale yazıp ay sonu kazancınızın normal bir maaş gibi olacağını kolayca hesaplayabilirsiniz. Artı olarak yarışmalar, top100 ve gelir ortaklığı ile kazancınızı da arttırabilirsiniz. Demek istediğimiz şu ki makale üretimini de gerçek işiniz gibi görmelisiniz. İyi çalışamalar dileriz.

Özlem E.

makalenin yeterli ve okunabilir seviyede olması için ortalama kaç kelimeden oluşmalıdır ? kaç kelimenin altı makale sayılmaz ? kaç kelimenin üstünde ki makaleler okuyucunun okumayı bırakmasına neden olur?

Hacer D.

Merhaba yeni makale yazmaya başladım. benim sorum film makalesi de yazmak istiyorum, fakat yazarken istenen makale başlığını tam olarak çözemedim. Kategoriler de "film nasıl" "film ne" diyor bu başlıkta istenen makale içeriği nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Meryem K.

makalelerde kullanılan görseller de özgün mü olmalı ?

Eda E.

Merhaba ben yeni üye oldum makalelerin yazılmasında konu belirlemesini kendimiz mi yapacağız beni aydınlatırsanız sevinirim.

Bilge T.

Sizinle aynı/benzer işi yapan bir firmada yazarlık yaparken, sorun yaşayıp o firmadan buraya geldim. Sitenizi ciddi ve aklı başında insanların yönettiğini görür gibiyim. Umarım yanılmam ve Umarım uzun süreler boyunca karşılıklı kazanç sağlayarak ve en önemlisi karşılıklı saygı çerçevesinde çalışırız. Tüm destekleriniz için teşekkürler.

Sadettin V.

Sitenize 2 gun once kayit yaptirdim ancak su ana kadar hakkinda yazabilecegi bir konu goremedim bunun belli bir sebebi varmi?

Cihan S.

Makale örneği olsa hiç fena olmazdı

Nurlan A.

Aciklama mukemmel olmus fakat konudan farkli olarak bir sorum olacak,turkiyeye gelmeden banka hesabi actira bilirmiyim?azerbeycan vatandasiyim

Rukiye A.

Yazmaya başla butonuna tıkladıktan sonra ne yapıyoruz

Dolunay Z.

Siteye yeni kayıt olanlar için daha yönlendiren eğitim ve açıklamalar olsa daha güzel olur.

Memmedbagir R.

Merhaba. Makale yalniz Turkcemi olur?. Ben Azerbaycanliyim. Bu yolla para kazanmak isterim. Ama fazla türkçe makale yazamiyorum. Başka Azerbaycan makale yazma programı varmı?

Uğur Ç.

Yeni yazar olarak aranıza hoş geldim (:

Burakcan K.

Onay süresi ne kadardır makale başına acaba

Yazkazan.net

Merhabalar Burakcan Bey, iş günleri içerisinde ortalama 24 saat (maksimum 48 saat) içerisinde kontrol edilmektedir. Hafa sonu ise ilk iş günü olan pazartesi günü kontrol edilmektedir.

Mehmet K.

Güzel ve açıklayıcı bir eğitim olmuş teşekkür ederim.

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol