Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

Camilkebir Mah. Horhor Sok. Tekiner Apt. No:9
Orhangazi / Bursa

İletişim
bize ulaşın

Pztsi - Cuma 09:00 - 19:00
Ctesi: 15:00 Pazar Kapalı

Alt Başlık Nedir?
Alt başlık makaleyi daha okunabilir hale getirmek için kullanılan ara başlıklardır. Alt başlıklar makalenin daha zengin, özenli ve göz yormaması için kullanılmaktadır. Aynı zamanda verilen bilgileri de daha derli ve akıcı hale getirir.

Alt Başlık Nasıl Kullanılır?

Alt başlık belirlemek ise makaleye başlamadan önce yapılması gereken işlemdir. Makale yazmaya başlamadan önce alt başlıklar belirlemeniz hangi konulara değineceğiniz hakkında sizlere de yardımcı olmaktadır.

“Alt Başlıklar yazarların dinleneceği mola alanlarıdır.” - Anonim

Örneğin 300 kelimelik 1 makale yazarken Alt başlıklar belirlemeniz makalenizi daha hızlı şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır. İnanmıyorsanız çalışmalarınızda bu tekniği deneyerek kendiniz görebilirsiniz.

300 kelimelik bir makale içerisinde yer vereceğiniz Alt başlıklar aslında 100’er kelimelik 3 parçada makalenizi tamamlamanıza ve daha hızlı yazmanıza neden olacaktır.

Alt Başlık belirlerken dikkat edilmesi gerekenler;
- Alt başlık ne anlatılacağının özetlemelidir.
- İlgi çekici olmalıdır.
- Merak uyandırmalıdır.
- Minimum 3 - 4 kelimeden oluşmalıdır.

Yorumlar ( 11 )

Orhan K.

Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler.

Fatma D.

Alt başlıklarla konu anlatımı okuyucuyu sıkmaz. Yazıyı daha keyifli hale getirir. Alt başlıkların ilgi çekici olması okuyucuda merak uyandırır. Uzun ve sıkıcı bir makale okumaktansa kısa paragraflar ve alt başlıklarla yazılmış bir makaleyi okumayı tercih eder. Ben böyle düşünüyorum :)

Yazkazan.net

Çok doğru bir açıklama yapmışsınız, ayrıca Google alt başlıklı olan içerikleri SEO uyumu olarak daha çok sevmektedir.

Rifat Ö.

Alt başlık anahtar kelimelerden biri olabilir mi? Bu şekilde kullanıldığı takdirde anahtar kelimenin kullanılma sayısından düşülebilir mi? Yardımcı olabilir misiniz?

Yazkazan.net

Anahtar kelime alt başlıklardan biri olabilir fakat kullanım sayısına dahil edilemez Rıfat Bey.

Ejder K.

Alt başlık bir makale için yetersiz kalıyor, daha ilgi çekici yöntemler var fakat herkes robotik bir düşünceye sahip yeniliğe açık kimse yok

Emre K.

300 kelimelik yazmamız gerekiyorsa eğer bir makaleyi bu ''tam'' 300 kelime olmak zorunda mıdır? Fazla olsa kabul edilmez mi diye aklıma takıldı da...

Yazkazan.net

Merhaba Emre bey, sizden istenen kelime sayısının üstüne çıkmanız size ek bir kazanç sağlamamaktadır fakat istenilenden fazla yazılmasının bir zararı da yoktur.

Adem A.

Alt başlıklı bir yazı örneği vermeniz mümkün mü acaba. Saygılar.

Furkan A.

300 kelimelik... ile başlayan cümlenin sonu "daha hızlı yazmanıza neden olacaktır." değil, "daha hızlı yazmanızı sağlayacaktır." olacak. Eğitim yazılarında küçük gibi görünse de bu gibi hatalardan kaçınmak gerek.

Reyhan K.

merhaba alt başlık mantığını bir türlü anlamadım herkes farklı bir şey söylüyor sizden bilgi alabilir miyim sorularım var da. Alt başlığı bold yani kalın bir sekil de yazmam gerekiyor mu makalede ve paragrafların basında alt baslık cümlesini yazıp normal baslık gibi bir alt satıra atlayıp mı devam edecegim.

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Kategoriler

Son Yazılan Yazılar

Popüler Yazılar

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol